Bezbolesne Leczenie

Komfort

Profesjonalizm

Higiena

Miła Atmosfera

Odbudowa Złamanych Zębów

odbudowa-zebowOdbudowa złamanych zębów

Większość z nas miała sytuację, w której obawiała się, czy nie uszkodziła swoich naturalnych zębów. Narażone są one na uszkodzenia zarówno podczas jedzenia, uprawiania sportów, czy niespodziewanego uderzenia. Najczęściej pacjenci ze złamanymi zębami pojawiają się w gabinetach stomatologicznych w okresie powakacyjnym. Na szczęście obecna stomatologia podczas odbudowywania zębów z uszkodzeniami jest w stanie nadać im naturalny kształt oraz kolor i są one praktycznie nie do odróżnienia od zębów naturalnych.

W naszym gabinecie dobieramy dla każdego pacjenta indywidualny, najbardziej efektywny sposób odbudowy uszkodzonego zęba. Zależy on od kondycji i stanu uzębienia.

Do odbudowy złamanych zębów wykorzystujemy:

Licówki

To bardzo elastyczne rozwiązanie, które pozwala na ukrycie przebarwień oraz zamaskowanie uszkodzeń mechanicznych. Można je zastosować, gdy miazga zęba nie została zainfekowana. Licówki mogą przybierać dowolne kształty oraz kolory, przez co wyglądają niezwykle estetycznie.

Korony

W przypadku dużego zniszczenia zęba i zainfekowania jego miazgi przez bakterie próchnicy zakładamy korony protetyczne. Zwiększają one jego wytrzymałość, nadają pożądany kształt oraz chronią przed utratą. Najpopularniejsze są korony porcelanowe oraz ceramiczne, które nadają zębom naturalny wygląd.

Bonding

Bonding stosowany jest jako wypełnienie tymczasowe oraz w leczeniu zębów uszkodzonych, zdeformowanych, przebarwionych oraz lekko pękniętych. Jest to zabieg, który odbudowuje uszkodzone lub ukruszone zęby za pomocą kompozytu stomatologicznego. Rozwiązanie najlepiej sprawdza się, gdy pacjentowi zależy na czasie.

odbudowa-zebowImplanty stomatologiczne

Implanty stomatologiczne są używane bardzo rzadko. Kiedy uszkodzenia zęba jest bardzo poważne np. złamanie przebiega poniżej linii dziąseł , praktycznie niemożliwe jest jego leczenie. Musi wtedy dojść do jego usunięcia i w konsekwencji wstawienia implantu. Jest to bardzo radykalne rozwiązanie, ale niezwykle trwałe. Jest on mocowany w kościach szczęki.

Gwarantujemy, że dzięki przeprowadzanym przez nas zabiegom odbudowy uszkodzone zęby będą wyglądały naturalnie. Dobierzemy odpowiedni kształt i kolor, który będzie utrzymywał się przez wiele lat. Nasze doświadczenie, które połączone jest z ciągłym kształcenie sprawia, że korzystamy tylko z najlepszych kompozytów, dających pewność dużej wytrzymałości.

500+
Szczęśliwych Pacjentów

3000+
Wyleczonych Zębów

10000+
Godzin Doświadczenia

3000+
Białe Uśmiechy

Co Nasi Pacjenci Mówią ...
Leczę zęby u Pani Gosi juz od 4 lat. Miałem spore problemy dentystyczne...
Głownie leczenia kanałowe oraz stare nieszczelne plomby.
Teraz czuje sie komfortowo już nigdy nie zmienie dentystki.
- Alex
Polecam Stomatologie Dentonika. Kameralny gabinet, miłe podejscie do klienta, rozsądne ceny i brak kolejek.
- Karolina
Od kiedy odwiedzam gabinet stomatologiczny Dentonika przestałem bać się dentysty.
- Marek

Bezpłatny Parking

Darmowy parking dla naszych pacjentów

100% Bezbólowy

Nie musisz bać się bólu

Lekarze Specjaliści

Ponad 10 letnie doświadczenie

Krótkie Terminy

Szybkie wizyty