Bezbolesne Leczenie

Komfort

Profesjonalizm

Higiena

Miła Atmosfera

Leczenie Protetyczne

Leczenie ProtetyczneLeczenie Protetyczne

W gabinecie stomatologicznym Dentonika wykorzystujemy niezwykle nowoczesne rozwiązania dotyczące leczenia protetycznego, które charakteryzują się dużą estetyką wykonywanych przez nas prac oraz precyzją. Przeprowadzamy zabiegi tylko na wysokiej jakości produktach oraz współpracujemy z najlepszymi laboratoriami protetycznymi.

W czasie zwiększonego rozwoju periodontologii została z niej wydzielona mniejsza część zajmującą się jedynie odtwarzaniem warunków zgryzowych po uszkodzeniach zębów lub ich stałej utracie. Nasze działania mają na celu usprawnienie właściwego funkcjonowania jamy ustnej oraz poprawę wyglądu uzębienia. Leczymy kompleksowo, czyli dobieramy metodę leczenia do warunków jamy ustnej, ale także do osobowości pacjenta. Pragniemy, aby wszyscy opuszczający nasz gabinet przestali wstydzić się swojego uśmiechu i dumnie go prezentowali.

Licówki

Licówka jest cienką strukturą ceramiczną lub kompozytową przyklejaną na zewnętrzną powierzchnię zęba. Dzięki niej można ukryć przebarwienia, przedłużyć, poszerzyć, a nawet całkowicie zmienić kształt uzębienia. Licówki pozwalają uzyskać w szybkim okresie czasu wymarzony wygląd zębów, bez konieczności długotrwałego leczenia.

Typy licówek

Licówki pełnoceramiczne

Wykonane z ceramiki skaleniowej. Licówki ceramiczne nadają optycznie naturalny wygląd zębom. Są droższe niż kompozytowe, ale też dużo trwalsze.

Licówki kompozytowe

Zbudowane z materiałów nazywanych komposytami. Mają one jednolity naturalny kolor. Wadą tego materiału jest skłonność do przebarwień.

Licówki porcelanowe

Najpopularniejszy rodzaj licówek, bardzo wytrzymały. Porcelana jest odporna na osadzanie kamienia nazębnego i pozostałych osadów, więc nie ulega przebarwianiu.

Przeciwwskazania do wykonania licówek:

  • Próchnica
  • Choroby dziąseł
  • Zaburzenia zgryzu
  • Zęby po leczeniu kanałowym
  • Nieleczony bruksizm

Mosty DentystyczneMosty

Mosty są stałym rodzajem uzupełnienia, który pozwala na wypełnienie braków w uzębieniu pacjenta poprzez wykorzystanie jego pozostałych zębów. Są one nazywane zębami filarowymi i na nie nakłada się korony. Brakujące zęby uzupełnia się poprzez zamocowanie przęsła pomiędzy koronami zębów filarowych. Po zacementowaniu przez stomatologa pacjent nie może ich wyjąć.

Mosty pełnoceramiczne

Mosty ceramiczne podbudowane są tlenkiem cyrkonu, przez co są niezwykle trwałe i mechanicznie wytrzymałe. Przy tworzeniu takiego mostu nie używa się żadnego metalu. „Przezierność” ceramicznego mostu jest prawie taka sama jak zęba naturalnego. Oznacza to, że światło przenika przez nie w ilości, która sprawia, że ząb wygląda bardzo naturalnie.

Mosty kompozytowe

Ogromnym plusem tej metody jest odwracalny charakter zabiegu. Naturalne zęby nie są szlifowane, przez co most może być zdjęty. Mosty kompozytowe zyskują popularność, ponieważ często mają zastosowanie, gdy inne metody zawodzą np. kiedy nie ma odpowiednio dużo miejsca na implant.

Korony

Korony są stałym urządzeniem protetycznym, które przymocowuje się do zębów pacjenta lub implantów. Stosuje się je w celu poprawienia ich wyglądu i kształtu, można też całkowicie zakryć chory ząb. Jej zadaniem jest ochrona i wzmacnianie. Polecamy korony ceramiczne, porcelanowe lub te wykonane z akrylu, złota lub stopu żelaza.

Typy koronTypy koron

Korony porcelanowe

bardzo popularne rozwiązanie, są na podbudowie ceramicznej lub metalowej. Dla pacjentów ze szczególnie zniszczonym uzębieniem polecamy korony porcelanowe na podbudowie ze złota, które mają silne działanie przeciwpróchnicze.

Korony kompozytowe

to korony tymczasowe. Jednak w przypadku, kiedy nie jest możliwe założenie innego rodzaju koron są one zakładane na stałe.

Korony pełnoceramiczne

wykorzystuje się je do tworzenia uzupełnień przednich zębów. Dają bardzo naturalny efekt, wyglądem przypominają naturalne zęby.

Korony - dla kogo?

  • Do zakrycia uszkodzonego zęba,
  • Dla lepszego umocowania mostu,
  • Ochrona przed złamaniem osłabionego zęba,
  • Zęby leczone kanałowo.

500+
Szczęśliwych Pacjentów

3000+
Wyleczonych Zębów

10000+
Godzin Doświadczenia

3000+
Białe Uśmiechy

Co Nasi Pacjenci Mówią ...
Leczę zęby u Pani Gosi juz od 4 lat. Miałem spore problemy dentystyczne...
Głownie leczenia kanałowe oraz stare nieszczelne plomby.
Teraz czuje sie komfortowo już nigdy nie zmienie dentystki.
- Alex
Polecam Stomatologie Dentonika. Kameralny gabinet, miłe podejscie do klienta, rozsądne ceny i brak kolejek.
- Karolina
Od kiedy odwiedzam gabinet stomatologiczny Dentonika przestałem bać się dentysty.
- Marek

Bezpłatny Parking

Darmowy parking dla naszych pacjentów

100% Bezbólowy

Nie musisz bać się bólu

Lekarze Specjaliści

Ponad 10 letnie doświadczenie

Krótkie Terminy

Szybkie wizyty