Bezbolesne Leczenie

Komfort

Profesjonalizm

Higiena

Miła Atmosfera

Leczenie Kanałowe / Leczenie Endodontyczne

Leczenie KanaloweJak wygląda leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe inaczej zwane endodoncją, polega na usunięciu zainfekowanej miazgi zęba z komory oraz kanałów korzeniowych. Następnie na poszerzeniu, udrożnieniu i wypełnieniu kanału korzeniowego odpowiednimi materiałami, tak by zapobiec dalszemu osadzaniu się bakterii . Często to jedyny sposób na uratowanie dogłębnie zniszczonego zęba. Jest to niezwykle ważna gałąź stomatologii, ponieważ bez odpowiedniego leczenia kanałowego nie można wykonać żadnego leczenia protetycznego. Niewłaściwe przeprowadzenie zabiegu skutkuje stanem zapalnym kości w okolicy korzenia zęba. Denotnika gwarantuje w 100% bezpieczne zabiegi, które są przeprowadzane przez doświadczonego stomatologa.

Wskazania do leczenia kanałowego

Zabieg jest przeprowadzany, kiedy miazga zęba jest zainfekowana. Doprowadzić do tego może nawet niewielki uraz lub np. pęknięcie zęba, jego wielokrotne złamanie lub duży ubytek. Jeżeli pacjent nie uda się wystarczająco szybko do lekarza stomatologa, to mogą pojawić się powikłania w postaci ropnia.

Objawy zapalenia miazgi:

  • Pulsujący, nieustępujący ból
  • Ból podczas gryzienia
  • Nadwrażliwość na ciepło i zimno
  • Ubytek próchnicowy
  • Zabarwienie zęba na ciemny kolor
  • Bolesność błony śluzowej i tkanek

Profilaktyka

Najważniejsze w zapobieganiu powstawania zapalenia miazgi są częste wizyty u stomatologa. Lekarz w szybkim tempie wykryje próchnicę, a następnie wyleczy ją przy pomocy wypełnienia.

Leczenie KanaloweDlaczego warto poddać się leczeniu?

Często jest to jedyny sposób na uratowanie zainfekowanego zęba oraz na zahamowanie rozprzestrzeniania się bakterii w jamie ustnej. Mimo, że protetyka rozwija się w bardzo szybkim tempie i implanty są coraz bardziej trwałe, to warto dbać o naturalne zęby i ratować je, gdy tylko jest taka możliwość. Gabinet stomatologiczny Dentonika dba o jakość przeprowadzanych zabiegów i dokłada wszelkich starań, by kształcić się pod kątem najnowszych technik i technologii. Leczenie kanałowe wykonywane w naszej pracowni jest bezbolesne i w 100% bezpieczne. Zabiegi trwają niekiedy nawet kilka tygodni, lecz nie warto dać się skusić propozycji szybkiego usunięcia zęba. Mogłoby to skutkować przesuwaniem się zębów w jamie ustnej oraz pogorszyć wygląd twarzy, a także wywołać trudności z mówieniem.

500+
Szczęśliwych Pacjentów

3000+
Wyleczonych Zębów

10000+
Godzin Doświadczenia

3000+
Białe Uśmiechy

Co Nasi Pacjenci Mówią ...
Leczę zęby u Pani Gosi juz od 4 lat. Miałem spore problemy dentystyczne...
Głownie leczenia kanałowe oraz stare nieszczelne plomby.
Teraz czuje sie komfortowo już nigdy nie zmienie dentystki.
- Alex
Polecam Stomatologie Dentonika. Kameralny gabinet, miłe podejscie do klienta, rozsądne ceny i brak kolejek.
- Karolina
Od kiedy odwiedzam gabinet stomatologiczny Dentonika przestałem bać się dentysty.
- Marek

Bezpłatny Parking

Darmowy parking dla naszych pacjentów

100% Bezbólowy

Nie musisz bać się bólu

Lekarze Specjaliści

Ponad 10 letnie doświadczenie

Krótkie Terminy

Szybkie wizyty